T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

Nilüfer İlçesi Bağımlılıkla Mücadele İlçe Kurulu Toplantısı

Güncelleme Tarihi: 12/11/2019

NİLÜFER İLÇESİ BAĞIMLILIKLA MÜCADELE İLÇE KURULU TOPLANTISI


            Bağımlılık bireyi ve toplumun her kesimini etkileyen öncelikli bir sorun olarak ele alınması gereken, çağımızın en ciddi ve kapsamlı toplumsal sorunlardan biridir. Tüm dünyada önemi her geçen gün artan bu karmaşık, çok boyutlu ve giderek yaygınlaşan soruna karşı, toplumun tüm kesimlerini içine alan topyekûn bir mücadele gerekmektedir. Bu kapsamda bakanlıklara, kurumlara, yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına çok önemli görevler düşmektedir.

        Bağımlılıkla Mücadele sürecinde mevcut durumu tespit etmek ve hazırlanan eylem planı kapsamında uygulanması gereken faaliyetlerin ilgili kurum ve kuruluşlar ile işbirliği ve koordinasyon içerisinde yürütülmesini ve akabinde takibinin ilçe düzeyinde sağlaması amacıyla Nilüfer İlçe Kaymakamı Avni ORAL başkanlığında ve İlçe Sağlık Müdürlüğü sekreteryasında ilçemizde de “İlçe Bağımlılıkla Mücadele Kurulu” oluşturulmuştur.

        

   Nilüfer İlçesi Bağımlılıkla Mücadele İlçe Kurulu 2019 yılı 2. Toplantısı;Nilüfer İlçe Kaymakamı Avni ORAL başkanlığında, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Müftülüğü, İlçe Yazı İşleri Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, İlçe Vakıf Müdürlüğü, Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizm. Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü üst düzey yetkilileri ve Nilüfer mahalle muhtarları temsilcilerinin katılımı ile 09.07.2019 tarihi saat 11.00’ da Nilüfer İlçe Kaymakamlığı toplantı salonunda toplanılmıştır.

   Gerçekleşen toplantıda Nilüfer İlçesi Bağımlılıkla Mücadele konusunda tüm kurum kuruluşlarla işbirliği içinde etkin şekilde faaliyetlerin devam etmesi amacına yönelik kararlar alınmış ve bu kapsamdaki çalışmaların kesintisiz devam edeceği hususları değerlendirilmiştir.


  • Bağımlılıkla Mücadele
  • Bağımlılıkla Mücadele
  • Bağımlılıkla Mücadele