T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Vural KARAKILIÇ

Güncelleme Tarihi: 25/09/2020
Vural KARAKILIÇ
Destek Hizmetleri Başkanı

Vural KARAKILIÇ Giresun Piraziz ilçesi doğumlu olup, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1994 yılında mezun olmuştur.

Üniversite öğrenimi boyunca İstanbul Büyükşehir Belediyesi Acil Yardım ve Cankurtarma Müdürlüğü’nde görev yapmıştır. 1994 yılında üniversite mezuniyetiyle birlikte, Bakanlığımız bünyesinde kurulan 112 Acil Yardım Hizmetlerinde Şube Müdürlüğü’nde şube şefi göreviyle idarecilik hayatına adım atmış sonrasında sırasıyla, SSK Hastanelerinin Bakanlığımıza devir süreçlerinde İstanbul Lojistik depolarının teslim alma ve ürün dağıtım komisyonlarında görev almış, sonrasında İstanbul Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali işler Şube Müdürü, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurucu Müdürü, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü, İstanbul Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı, İstanbul Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı kadrosuyla, dönemin en büyük afiliasyon projesi olan Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü, Maltepe Devlet Hastanesi Müdürü olarak görev yapmıştır.

2010 yılında Beykent Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisans mezunu olup, çeşitli kalite ve yönetim sertifikalarına sahiptir.

2013 yılında Marmara Üniversitesi Kütüphanecilik ve Dokümantasyon Daire Başkanı olarak Marmara Üniversitesi’ne atanan Vural KARAKILIÇ, 600 Yataklı Marmara Üniversitesi Hastanesi’nin hizmete açılış çalışmalarında Hastane İdari ve Mali Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

Halen Marmara Üniversitesi Daire Başkanı kadrosunda olan Vural KARAKILIÇ, Rektörlük muvafakatıyla 2015-2017 yılları arasında İstanbul Anadolu Kuzey Genel Sekreterliği Mali Hizmetler Başkanı, 2019 yılında Yalova İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı olarak Bakanlığımızdaki hizmetini sürdürmüştür.

Vural KARAKILIÇ, 3 Ocak 2020 tarihinde Bursa İl Sağlık Müdürlüğümüz emrinde Destek Hizmetleri Başkanı olarak göreve başlamıştır.