Bursa Aile Hekimliği 2018/4. Ek Yerleştirme İşlemi Yapılacaktır
19 Kasım 2019

 Aile Hekimliği Uygulaması kapsamında İlimizde çeşitli nedenlerden dolayı boşalmış olan 7 (yedi) aile hekimliği birimi ile yeni oluşturulmuş olan 26 (yirmi altı) aile hekimliği birimi için ek yerleştirme ile hekim ataması yapılacaktır.

 Yerleştirme işlemi, 25.01.2013 tarih ve 28539 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği  Uygulama Yönetmeliği  hükümleri doğrultusunda olacaktır. 

 Yerleştirme işlemi 26/04/2018 Perşembe günü saat 16.00’da (Yerleştirme işlemlerinin yapılacağı yer başvuru sayısına göre daha sonra belirlenerek ilan edilecektir.) Yerleştirme Komisyonu huzurunda yapılacaktır. Başvurular 16/04/2018 Pazartesi günü başlayacak, 20/04/2018 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir.

Müracaatların şahsen Bursa İl Sağlığı Müdürlüğü Ek Binasına (Ahmet Paşa Mah. Fevzi Çakmak Cad. No: 53 Osmangazi-Eski Halk Sağlığı Müdürlüğü Binası) yapılması gerekmekte olup, posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.          

Bakanlığımız Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 2017/21 sayılı “Aile Hekimliğine Geçişte Muvafakat İşlemleri” Genelgesine istinaden; kadrosu devlet hastanesi, 112 sağlık hizmetleri, halk sağlığı laboratuarı ve toplum sağlığı merkezinde bulunan hekimler ilanda yer alan Aile Hekimliği Muvafakat Bilgi Formunu” doldurarak müracaatta bulunacaklardır.

Aile Hekimliği Birimlerini tercih edecek olan hekimler, boş pozisyon olarak ilan edilen listede yer alan tarih itibari ile sözleşme imzalayacaklar ve aynı tarihten itibaren göreve başlayacaklardır.

Usul ve Esaslar 2018/4. Ek Yerleştirme

A Grubu Dilekçe


B Grubu Dilekçe

C Grubu Dilekçe

C 2 Grubu Dilekçe

D Grubu Dilekçe (Kurum Dışı)

D Grubu Dilekçe (Kurum İçi)

Aile Hekimliği Muvaffakat Bilgi Formu (D Grubu Kurum İçi)