T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

AİK Karne Etkinliği Gelenekselleşti

Güncelleme Tarihi: 13/11/2019

Ülkemizde ve dünyada ciddi bir sağlık sorunu olan bilinçsiz ilaç kullanımı ile ilgili Bakanlığımızın yürüttüğü “Akılcı İlaç Kullanımı Eylem Planı” çerçevesinde halkı bilinçlendirme çalışmaları devam ediyor.

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü (AİK-İK) ekibi tarafından;bilinçsiz ilaç kullanımını önlemek, halkı Akılcı İlaç Kullanımı konusunda bilinçlendirmek amacıyla 3 yıldır gerçekleştirilen AİK tasarımlı karne zarfları ile karne dağıtımı etkinliği 2018-2019 eğitim-öğretim yılı 1. Dönem sonunda da gerçekleştirildi. Bu kez;İnegöl ilçesinde bulunan birçok ilkokulda öğrenciler karnelerini, Müdürlüğümüzce tasarlanan ve temin edilen AİK temalı karne zarfları ile aldılar.

Toplam 5000 öğrenciye ulaşılan bu etkinlik çerçevesinde, İnegöl’e bağlı Hamamlı Köyünde bulunan Fenerbahçeliler Derneği Hamamlı İlköğretim Okulunda gerçekleşen karne töreninde; İnegöl Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, İnegöl Belediye Başkanı Alper TABAN ve Fenerbahçeliler Derneği yetkililerinin yanı sıra,İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver ÜNAL ve Müdürlüğümüz AİK-İKekibi de hazır bulunarak, öğrenci ve velileri konu hakkında bilgilendirdiler.

Bilinçli ve akılcı ilaç kullanımı davranış şeklini, küçük yaşta oluşturabilmek amacıylaaltıncısını gerçekleştirdiğimizkarne etkinliğinde, Hamamlı İlköğretim Okulu içerisinde açılan AİK standında ise dağıtılan el broşürlerinin yanı sıra AİK tasarımlı tanıtım materyalleri de öğrenciler tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

 “BİLİNÇSİZ ANTİBİYOTİK KULLANMA GELECEĞİNİ KARARTMA”

  • Okul içinde açılan AİK standına öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor
  • İnegöl Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ öğrencilere karnelerini veriyor.
  • İnegöl Belediye Başkanı Alper TABAN öğrencilere karnelerini veriyor.
  • İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver ÜNAL öğrencilere karnelerini veriyor.
  • İnegöl Kaymakamı Şükrü GÖRÜCÜ, İnegöl Belediye Başkanı Alper TABAN, İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver ÜNAL ve AİK Bursa İl Koordinatörü Dr. Nuray Çıkrıklar AİK standı başında.
  • İlçe protokolü ve öğrenciler AİK temalı karneliklerimizle birlikte.
  • İnegöl İlçe Temsilcimiz AİK standında öğrencileri bilgilendiriyor.
  • AİK temalı Karne zarfımız