T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bursa İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

“İntiharı Önleme İl Eylem Planı Çalıştayı” Toplantısı Halk Sağlığı Hizmetleri Koordinasyonuyla Gerçekleştirildi

Güncelleme Tarihi: 13/11/2019

Bakanlığımız Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’nda “İntiharı önleme konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılması” hedefleri yer almaktadır. İntihar önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olması nedeniyle yapılacak çalışmalar önem arz etmektedir.

Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nin sekretaryasını yürüttüğü “İntiharı Önleme İl Eylem Planı Çalıştayı” toplantısı 31 Aralık 2018 Perşembe Günü Saat:14.00'da Ruh Sağlığı, Tütün ve Diğer BağımlılıkYapıcı Maddelerle Mücadele Birimi ek hizmet binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz HalkSağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ başkanlığında yapılan toplantıya; Uludağ Üniversitesi, Bursa Adli Tıp Kurumu, T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bursa İl Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Sağlıklı Toplum Derneği’nden gelen temsilciler katıldı.

İnteraktif olarak gerçekleştirilen “2019-2020 Bursa İntiharı Önleme İl Eylem Planı Çalıştayı”nda kurumlardan gelen temsilciler de gündeme ilişkin söz alarak görüş ve önerilerini sundu. Müteakiben, intiharı önleme konusu hakkında İlimizde yürütülen ve yürütülmesi planlanan çalışmaların yapılandırılarak metin haline getirilmesinin ardından Çalıştay sonlandırıldı.

  • “2019-2020 Bursa İntiharı Önleme İl Eylem Planı Çalıştayı” Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ başkanlığında düzenlendi.
  • İntiharı önleme konusu hakkında İlimizde yürütülen ve yürütülmesi planlanan çalışmaların yapılandırılarak metin haline getirildi.
  • İntihar önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olması nedeniyle yapılacak çalışmalar önem arz etmektedir.