overlay

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı

Anne ve bebekler, sağlık hizmetleri açısından risk altında bulunan ve öncelik tanınması gereken iki önemli grubu oluşturmakta olup özellikli hizmet almaları gerekmektedir.

Her kadının üreme sağlığı kapsamında gebelik, doğum, doğum sonu ve yenidoğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır. Anne adayını gebelik döneminde bilgilendirmek bir ‘annelik hakkı’ olarak değerlendirilmelidir. Bu kapsamda; Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı ile; tüm gebelerin, doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak  amaçlandı.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından ilimiz de yürütülmekte olan program kapsamında Ç.E.K.Ü.S.H. biriminde görevli Dr.Seda ALASAĞ ve Ebe Pınar DERDİYOK tarafından 11.12.2018 tarihinde Türk Kızılayı Toplum Merkezinde Suriyeli Mülteci gebelere; “Doğum Sonrası Gebelikten Korunma” ve “Yenidoğan Bebeğin Bakımı” konularının ele alındığı gebe bilgilendirme eğitimi yapılarak 12 gebe kadına ulaşıldı.

  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı