Anneme Bir Mektubum Var; “Hayat Birlikte Farkedince Güzel”
13 Kasım 2019

1-31 Ocak Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Anneme Bir Mektubum Var; Hayat Birlikte Farkedince Güzel” etkinliği gerçekleştirildi. İnsanların hayata gelme sebebi olan ve fedakârca hayatlarını çocukları ve sevdikleri için vakfeden annelere, çocuklarının dilinden birer mektup yazılarak çocukları içinde annelerinin çok değerli olduğu, sağlıklı bir ömrü birlikte yaşamak istedikleri mesajı iletildi.

Bursa Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunuz ARSLAN, Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Zihni ŞEN, Okulda görevli öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile gerçekleşen etkinlikte; rahim ağzı kanseri hakkında kısa bir bilgilendirme sunumunun ardından, rahim ağzı kanserinin önlenebildiği, erken teşhis edilebildiği ve ücretsiz kanser taramalarını KETEM’lerde yaptırabilecekleri bilgilerini içeren mektup öğrencilerden biri tarafından okundu.

  • Anneme Bir Mektubum Var
  • Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN açılış konuşmalarını gerçekleştirdi.
  • Rahim ağzı kanseri hakkında kısa bir bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.
  • Rahim ağzı kanserinin önlenebildiği, erken teşhis edilebildiği ve ücretsiz kanser taramalarını KETEM’lerde yaptırabilecekleri bilgilerini içeren mektup öğrencilerden biri tarafından okundu.
  • Çocukların anneleri ile birlikte sağlıklı bir ömür geçirme istekleri mektup aracılığı ile annelerine iletildi.
  • Anneme mektubum var etkinliği Necatibey Meslek Lisesinde gerçekleştirildi.
  • Çocukların anneleri ile birlikte sağlıklı bir ömür geçirme istekleri mektup aracılığı ile annelerine iletildi.