Aile Hekimlerimize Önemli Duyuru
11 Şubat 2020

Müdürlüğümüzün “2019 Yılı Sonuç Karşılığı Laboratuvar HizmetiAlımı” ihalesi kapsamında tüm Aile Sağlığı Merkezlerimizde artık Hazır Basılı Barkod dağıtımı yapılmayacaktır. Bu kapsamda ilgili firma tarafından bilgisayarlarınıza dağıtımı ve kurulumu gerçekleştirilen “HPRT LPQ-58 Barkod Yazıcı” üzerinden tahlil istemi gerçekleştirebilmeniz için barkod ayarının ne şekilde yapılacağı aşağıdaki linklerde video ile anlatılmıştır.

Yerinde barkod yazdırma işlemine geçiş tarihi 08.02.2019 Cuma günü olacak olup; konu hakkında hizmet aldığınız AHBS yazılım firmanız bilgilendirilmiş ve gerekli yazılım güncellemeleriniz firmanıza yaptırılmıştır.

Barkod yazıcı ayarlarınızın ilgili videoda gösterildiği şekilde yapılması, barkod cihazınızın bilgisayarınıza kurulu ve bağlı (USB kablo ile) olup olmadığının mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu ayarın kontrol edilmediği takdirde Merkez Laboratuvarımıza kan gönderim işlemlerinde sıkıntı yaşamanız muhtemel olacaktır.

Barkod cihazı ilk kurulum işlemleri hali hazırda tüm hekimlerimizin bilgisayarlarına tanıtılmış olup kurulumla ilgili diğer sıkıntılarınızda teknik servis hizmeti aldığınız bilgi işlem personelinizden yardım almanız gerekmektedir. Hizmet aldığınız ve çözüme kavuşmayan diğer hususlarda Müdürlüğümüz Bilgi İşlem Teknik Servisinden yardım alabilirsiniz.

Windows 7 Barkod AyarıWindows 10 Barkod Ayarı 1. YöntemWindows 10 Barkod Ayarı 2. Yöntem