overlay

İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı

TC. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün 3 Haziran 2015 tarih ve 29375 Sayılı Kanser Bildirimi ve Kanser Kayıt Merkezleri Yönetmeliği gereğince düzenlenmekte olan İl Kanser Danışma Komisyonu Toplantısı, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi koordinatörlüğünde,  04 Şubat 2019 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Yunuz ARSLAN, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Temsilcisi,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Temsilcisi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, Kamu ve Özel Hastanelerin Başhekimleri, KETEM Sorumlu Hekimleri, Sivil Toplum Kuruluşu Yöneticileri ve Kanser Birimi çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunuz ARSLAN tarafından;  4 Şubat Dünya Kanser Günü, 2018 yılı Bursa İli Kanser Kayıt Merkezi ve Tarama-Eğitim-Farkındalık çalışmaları konularından oluşan sunum gerçekleştirildi.  Sunumun ardından Komisyonda;  Tarama programlarına karşı yapılan anti-propagandalar ile mücadele yöntemleri, Kanser hasta hakları farkındalığına yönelik çalışmalar, Kanserde sağlık okuryazarlığını arttırmaya yönelik çalışmalar, Kanser taramalarında farkındalığı arttırmaya yönelik önerilerinden oluşan gündem konuşuldu.

  • Kanser Komisyon Toplantısı
  • Kanser Komisyon Toplantısı
  • Kanser Komisyon Toplantısı
  • Kanser Komisyon Toplantısı