Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2019-1 Toplantısı Vali Sayın Yakup CANBOLAT Başkanlığında Gerçekleştirildi
13 Kasım 2019

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İlde eş zamanlı olarak 13 Şubat 2019 tarihinde yapılması talimatlandırılan  Bağımlılıkla Mücadele Il Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nin koordinasyonunda, Sn. Vali Yakup CANBOLAT başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; İl Emniyet Müdürü Osman AK, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan SARAÇ, Vali Yardımcısı Mustafa ÖZSOY, Başsavcı Vekili Gökhan ŞEN, Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN, İlçe Sağlık Müdürleri ve BMİKK üyesi tüm kurum ve kuruluşların yetkilileri katıldı.

Toplantıda; 2018/3 BMİKK Toplantısında alınan kararlara yönelik kurum ve kuruluşların yapmış olduğu çalışmalar ile 2018-2023 Uyuşturucu İle Mücadele İl Eylem Planı‘nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan faailiyetler İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından aktarıldı. arz ile mücadeleye yönelik faaliyetler İl Jandarma Komutanlığı Kom Şube Müdürü Tezcan AYDEMİR, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yücel ÖKTEM tara fından ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti‘nin 2019-2020 yılı hedef ve faaliyetleri Bursa Şubesi temsilcisi Dr. Serhat YAMALI, tarafından kurul üyelerine aktarıldı.

Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT,“bağımlılık ile mücadelede başarı sağlayabilmek için izlenmesi gereken faklı süreçler var. Bu süreçlerin farklı kurumlar tarafından işletilmesi ve yönetilmesi gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve halk ile birlikte toplumsal bir algı geliştirilerek topyekûn mücadele edilmesi gerekmektedir ” diye belirtti.

Toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilcilerin de bağımlılıkla mücadeleye ilişkin söz alarak görüş ve önerilerini aktarmalarının ardından, toplantı sonlandırıldı.

  • Bağımlılıkla Mücadele İl Komisyonu 2019-1 1.jpg
  • Bağımlılıkla Mücadele İl Komisyonu 2019-1 2.jpg
  • Bağımlılıkla Mücadele İl Komisyonu 2019-1 3.jpg
  • Bağımlılıkla Mücadele İl Komisyonu 2019-1 4.jpg
  • Bağımlılıkla Mücadele İl Komisyonu 2019-1 5.jpg