overlay

AİK Ekipleri Büyüyor

Bilinçsiz ilaç kullanımını önlemek amacıyla Bakanlığımızın yürüttüğü "Akılcı İlaç Kullanımı Programı" doğrultusunda halkımıza ve sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirmekte olduğumuz eğitim, tanıtım ve farkındalık çalışmalarımızı daha yaygın ve etkin sürdürebilmek için AİK İl Koordinatörlüğümüze bağlı ekipler oluşturmaya devam ediyoruz.

AİK-İK ekibi, branşlarında uzman hekimlerden oluşan eğitici grubumuz, AİK İlçe Temsilcilerimiz ve AİK Özel Hastane Temsilcilerimizin yanı sıra AİK Kamu Hastane Temsilcilerimizi de belirleyerek onlarla da bir toplantı gerçekleştirdik. 27 Martta gerçekleştirdiğimiz toplantıda; AİK-İK Temsilcimiz Berna ERDOĞAN DURAN ilimizde yürüttüğümüz AİK faaliyetleri hakkında bilgi verirken, antibiyotik kullanımı ile ilgili ilimize ait verileri de temsilcilerimizle paylaştı.

AİK İl Koordinatörümüz Dr. Nuray ÇIKRIKLAR da kamu hastanelerine ait antibiyotik reçeteleme oranlarından bahsederken hastanelerimizde görev yapan hekimlerimize ve diğer sağlık çalışanlarına yönelik farkındalık eğitimlerine ağırlık verilmesini istedi. Toplantı karşılıklı görüş alış verişi ile sona erdi.

İLACIM NE EKSİK NE FAZLA

  • AİK Kamu Hastane Temsilcileri toplantıda
  • 1- AİK-İK Temsilcisi Berna ERDOĞAN DURAN İlimiz AİK Faaliyetleri ve Verilerle Antibiyotik Kullanımı konulu sunumu gerçekleştiriyor
  • 2-AİK Kamu Hastane Temsilcileri toplantıda
  • 3- Temsilcilerimiz görüşlerini belirtiyor
  • 5-AİK Kamu Hastane Temsilcileri toplantıda