Hasta Güvenliği Uygulamaları Çalıştayı
11 Şubat 2020

"TÜSKA KALİTE İYİLEŞTİRME UYGULAMALARI BİRLİKTE ÖĞRENELİM SERİSİ " başlıyor... 

Sağlık hizmetlerini hatalardan, israftan, gecikmelerden ve sürdürülemez maliyetlerden arındırarak memnuniyet ve kaliteyi iyileştirmek amacı ile ülkemizde sağlık kuruluşlarındaki iyi uygulama örneklerini tespit etmek ve diğer kurumların bu tecrübelerden faydalanmasını sağlamak, birlikte öğrenme ve tecrübe paylaşımı ortamı oluşturmak amacı ile TÜSKA Kalite İyileştirme Uygulamaları Birlikte Öğrenelim Serisi’ni başlatmış bulunmaktayız.

Birincisini “Anadolu Sağlık Merkezi” işbirliği ve ev sahipliğinde yaptığımız “Hasta Güvenliği Uygulamaları” temalı çalıştayda teoriden pratiğe hasta güvenliği konusu ele alınacaktır. Bu kapsamda çalıştayda Anadolu Sağlık Merkezi’nin hasta güvenliği ve hasta odaklı bakım konusunda gerçekleştirdiği yenilikler, projeler ve edindiği tecrübeler paylaşılacaktır.

TÜSKA Kalite İyileştirme Uygulamaları Birlikte Öğrenelim Serisi-1: Anadolu Sağlık MerkeziHasta Güvenliği Uygulamaları 19 Nisan 2019 tarihinde Anadolu Sağlık Merkezi- Kocaeli’de gerçekleştirilecektir. TÜSKA Kalite İyileştirme Uygulamaları Birlikte Öğrenelim Serisi’ne sağlık hizmetlerinin her alanında görev alan ve alacak çalışanlar, yöneticiler, akademisyenler, öğrenciler davetlidir.

Katılımcılar kontenjan kısıtından dolayı başvuru usulü ile belirlenecektir. Söz konusu çalıştaya katılmak isteyenlerin adı-soyadı, unvanı, kurumu ve katıldığı ili tuskadep@tuseb.gov.tradresine 12 Nisan 2019 tarihine kadar bildirmesi gerekmektedir.

Konu: Hasta Güvenliği Uygulamaları

Toplantı Tarihi: 19 Nisan 2019 / 10:00 - 17:00

Toplantı Yeri: Anadolu Sağlık Merkezi Cumhuriyet Mahallesi 2255 sokak No:3 Gebze 41400 Kocaeli

Program: Tıklayınız

Düzenleme Kurulu

Dr. Öğr. Üyesi Keziban AVCI (TÜSKA Kalite Yönetimi ve İyileştirme Birim Sorumlusu)

Dr. Hişam Alahdab (Anadolu Sağlık Merkezi- İdari Hizmetler, Kalite ve Hasta Güvenliği Direktörü)

İletişim

TÜSKA:

Tel: 0(312) 920 15 44,         E-Posta: tuskadep@tuseb.gov.tr

Anadolu Sağlık Merkezi:

Işıl Yerlikaya,     Tel:0262 678 57 04,     E-Posta:isil.yerlikaya@anadolusaglik.org