Aşı Haftası Etkinliği
13 Kasım 2019

Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Bölgesi, 2005 yılında, aşılamanın desteklenmesini savunmak için “Aşı Haftası” yapılmasına karar vermiştir. Böylece ilk “Aşı Haftası” Ekim 2005 tarihinde yapılmıştır.

Bu yıl da 24 -30 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenmesine karar verilmiş olup, bu kapsamda 30 Nisan 2019 tarihinde Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Tüberküloz ve Aşı Birimi ile Mudanya İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde Mudanya Mütareke Meydanında geniş katılımlı “Aşı Haftası” etkinliği düzenlenmiştir.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER, Bursa Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yasemin BAŞ ve Mudanya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nalan ÇITAK YILDIZ’ın konuşmaları ile başlayan etkinlikte, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından “Halk Sağlığı Sokağı” kurulmuş, Mudanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ilkokul öğrencileri tarafından resim, şiir ve folklor gösterileri sergilenmiş, sahil güvenlik ekipleri tarafından sahilde sergilenen gösteride “Herşeyin Başı Aşı” sloganı ile aşının önemi ve bağışıklık konularında farkındalık yaratılmıştır. 

  • Mudanya Aşı Haftası Etkinliği 1.jpg
  • Mudanya Aşı Haftası Etkinliği 2.jpg
  • Mudanya Aşı Haftası Etkinliği 3.jpg
  • Mudanya Aşı Haftası Etkinliği 4.jpg
  • Mudanya Aşı Haftası Etkinliği 5.jpg