Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
19 Kasım 2019

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları"  programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır. 

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamın da Müdürlüğümüze bağlı Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığına Bağlı hastanelerden ve Özel Hastanelerden katılan sağlık personellerine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Yunuz ARSLAN ve Ç.E.K.Ü.S. Birim Sorumlumuz Dr. Gaye CANTEKİN AKPINAR’ın katılımlarıyla 26-27-28 Haziran 2019 tarihlerin de ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ gerçekleştirilmiştir. 3 günlük teorik eğitimin sonunda Çekirge Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binası (Zübeyde Hanım Doğumevi) Hastanesinde pratik eğitim gerçekleştirilmiştir.

Acil Sağlık Hizmetleri  Müdürlüğü Eğitim Salonunda yapılan eğitimde ilimiz eğitimcilerinden, Diyetisyen Sevde YÜCE, Dr. Seda ALASAĞ, Ebe Hatice GÜNEŞ, Hemşire Necla YILDIZ, Ebe Pınar DERDİYOK, Ebe Gizem YAZAR eğitimci olarak görev almıştır.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Yunuz ARSLAN açılışını yaptığı eğitimin sonunda 23 katılımcıya törenle katılım belgeleri verilmiştir.

  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 1.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 2.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 3.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 4.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 5.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 6.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 7.jpg
  • Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 8.jpg