Tarihi Cumalıkızık Köyünde Kanser Farkındalık Etkinliği
19 Kasım 2019

Kanser, Dünyada ve Ülkemizde sebebi bilinen ölümlerde kalp ve damar hastalıklardan sonra ikinci sırada gelen önemli bir toplum sağlığı problemidir. Tüm Kanserlerin üçte biri önlenebilir, üçte biri ise erken teşhis edilebilir, erken teşhis edildiğinde ise %98 oranında tedavi edilebilir bir hastalıktır.

Müdürlüğümüz Kanser Birimi tarafından Unesco Dünya kültür mirası listesindeki Cumalıkızık Köyünde kanser taramalarına ve kanserde erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacı ile farkındalık etkinliği düzenlendi. Ziyaretçilerin tarihi bir yolculuğa çıktığı Cumalıkızık sokaklarına kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan afişler asıldı, vatandaşlara konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı, broşürler dağıtıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN ve Halk Sağlığı Başkan Yrd. Dr. Yunuz ARSLAN’ın da katılım sağladığı etkinliği Yıldırım Muhtarlar Derneği de ziyaret etti.

  • Cumalıkızık Kanser Etkinliği 1.jpg
  • Tarihi binalara kanserde erken teşhisin önemini vurgulayan afişler asıldı.
  • İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN ve Halk Sağlığı Başkan Yrd. Dr. Yunuz ARSLAN etkinliği ziyaret ettiler.
  • Tarihi Cumalıkızık köyü esnafı da “Kanserde erken Teşhis Hayat Kurtarır”  tişörtleri ile etkinliğe destek verdi.
  • Tarihi Cumalıkızık köyü esnafı da “Kanserde erken Teşhis Hayat Kurtarır”  tişörtleri ile etkinliğe destek verdi.
  • Etkinliği Yıldırım Muhtarlar Derneği de ziyaret etti.