overlay

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2019-2 Toplantısı Vali Sayın Yakup CANBOLAT Başkanlığında Gerçekleştirildi

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu 2019-2 Toplantısı, 03/07/2019 tarihinde Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Ruh Sağlığı, Tütün Ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nin koordinasyonunda, Sn. Vali Yakup CANBOLAT başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Vali Yardımcısı Mustafa ÖZSOY, İl Emniyet Müdür Vekili Cahit ŞAHİN, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan SARAÇ, Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü  Dr. Özcan AKAN  ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

2019/1 BMİKK Toplantısında alınan kararlara yönelik kurum ve kuruluşların yapmış olduğu çalışmalar ile 2018-2023 Uyuşturucu İle Mücadele İl Eylem Planı‘nda İl Sağlık Müdürlüğü’nün sorumluluğunda olan  faaliyetler  İl  Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından aktarıldı.

Akabinde, İlimizde yürütülmekte olan arz ile mücadeleye yönelik faaliyetler İl Jandarma Komutanlığı Kom Şube Müdürü Fatih ZENGİN ve İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yücel ÖKTEM tarafından kurul üyelerine aktarıldı.

Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, “bağımlılık ile mücadelede başarı sağlayabilmek için izlenmesi gereken faklı süreçler var. Bu süreçlerin farklı kurumlar tarafından işletilmesi ve yönetilmesi gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve halk ile birlikte toplumsal bir algı geliştirilerek topyekûn mücadele edilmesi   gerekmektedir .”  diye belirtti.

Toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilcilerin de bağımlılıkla mücadeleye ilişkin söz alarak görüş ve önerilerini aktarmalarının ardından, toplantı sonlandırıldı.

  • Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 2019-2
Vali  Yakup CANBOLAT başkanlığında gerçekleştirildi.
  • Toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Vali Yardımcısı Mustafa Özsoy, İl Emniyet Müdür Vekili Cahit Şahin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Kaymakamlar, İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
  • İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından BMİKK üyelerine 2019-2 Toplantı sunumu aktarıldı.
  • 
Toplantıda yer alan sorumlu kurumlardan temsilcilerin de bağımlılıkla mücadeleye ilişkin söz alarak görüş ve önerilerini aktarmalarının ardından, toplantı sonlandırıldı.