overlay

Gebe Bilgilendirme Sınıfı

Bakanlığımızın temel hedeflerinden biri; gebelik dönemi ile doğum sürecinde anne-bebek sağlığı açısından daha kaliteli, verimli, etkin ve güvenli sağlık hizmeti sunulmasıdır. Anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrasına bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi için gebe bilgilendirme sınıfları kurulmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda da yeni hizmet binasına taşınan Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde de Gebe Bilgilendirme Sınıfı açılmıştır.

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfına katılan gebelerin eğitim öncesi tansiyon, boy, kilo ölçümleri yapılıp genel durumları değerlendirilmekte akabinde Koruyucu Ağız Diş muayeneleri yapılmaktadır. Eğitimlerde gebelere; Gebelik Süreci, Doğuma Hazırlık ve Doğum, Lohusalık Dönemi, Yenidoğan Bakımı, Gebelikte Beslenme, Gebelik ve Lohusalık Psikolojisi ile Gebelikte Fiziksel Aktivite ve Yoga konularında bilgiler konusunda uzman eğitimciler tarafından verilmektedir.

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfında gerçekleşen I. Oturum, gebelerin yoğun ilgisi ve katılımı ile tamamlanmış ayrıca katılımcılara bir sonraki oturumda eğitimlere devam etmek üzere randevu verilmiştir.

  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı 1.jpg
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı 2.jpg
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı 3.jpg
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı 4.jpg
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı 5.jpg