Yaz Spor Okulları Eğitimleri
19 Kasım 2019

Çocukların fiziksel ve ruhsal yönden gelişimlerine yardımcı olmak, onları farklı spor aktiviteleriyle ve gelişimlerine katkıda bulunacak bilgilerle buluşturarak boş zamanlarını verimli geçirmelerine katkı sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen yaz okulları Nilüfer ilçesi bünyesinde de açılmaktadır.

Bu kapsamda Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü olarak ilçede yaz okulu uygulaması yapan tüm kamu ve özel kurumların (Halk Eğitim Merkezleri, Kuran Kursları, Yaz kursları, kamp v.b.)   eğitim gören öğrencilerine yönelik Sporcu Beslenmesi, Teknoloji Bağımlılığı ( Dijital Oyun Bağımlılığı), Genel Sağlık Eğitimi, konularında konusunda uzman kişiler tarafından eğitim verilmektedir.               

Yapılan bu eğitimlerden biri Nilüfer Tofaş Spor Salonunda Yaz Spor Okuluna devam eden öğrencilere yapılmıştır. Çeşitli yaş gruplarındaki birçok spor branşında eğitime gelen öğrencilere Teknoloji Bağımlılığı konusunda eğitimler verilmiştir. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile gerçekleşen eğitimlerde,  çocukların bedence, ruhça ve sosyal yönden tam bir iyilik hali sağlamalarına yönelik farkındalık oluşturması amaçlanmıştır.

  • Yaz Spor Okulları Eğitimleri 1.jpg
  • Yaz Spor Okulları Eğitimleri 2.gif
  • Yaz Spor Okulları Eğitimleri 3.jpg
  • Yaz Spor Okulları Eğitimleri 4.jpg
  • Yaz Spor Okulları Eğitimleri 5.jpg