Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde Psikodiyet Buluşmaları Tamamlandı
19 Kasım 2019

Obezite tüm dünyada her geçen gün daha da artan bir sağlık sorunu olarak bildirilmektedir. Yapılan çalışmalar Obezite ile Mücadelede en önemli adımın gerçekleşmeden önlenmesi olduğunu göstermekte, beslenme programları ile birlikte psikolojik desteğin de önlemede etkili olduğunu vurgulamaktadır.

Bu kapsamda Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde bir ilk gerçekleştirildi ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan BAŞ koordinatörlüğü ve Klinik Psikolog Sibel GÜRSOY’un yürütücülüğünde “Diyetimi Sürdürüyorum Buluşmaları”na Temmuz ayında başlandı.

Katılımcıların dört hafta boyunca, haftada bir gün olmak üzere katıldıkları grup çalışmalarında kilo alma nedenleri, oturarak ağır ağır yeme teknikleri, duygusal yeme nedenleri ve çözümleri, planlı ve plansız sporu hayata katma konularını tartışıldı. Grup çalışmasının tamamlandığı son hafta katılımcılar grup çalışmalarından çok memnun kaldıklarını, kilo verdiklerini, istek duydukları yiyecekleri yememe konusunda daha iyi kontrol sağladıklarını, kendilerine karşı daha hoşgörülü davrandıklarını, stres yaratan durumlarla baş etmede yeme dışında farklı çözüm yolları bulmaya başladıklarını belirttiler.

Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezin’de gerçekleşen “Diyetimi Sürdürüyorum Buluşmaları”nın yeni oturumunun Ekim ayında başlayacağı ve gruba katılım için öncelikle Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezin’de diyetisyen takibinde olma koşulunun bulunduğu belirtildi.

  • Psikodiyet Buluşmaları 1.jpg
  • Psikodiyet Buluşmaları 2.jpg
  • Psikodiyet Buluşmaları 3.jpg
  • Psikodiyet Buluşmaları 4.jpg
  • Psikodiyet Buluşmaları 5.jpg