Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım
19 Kasım 2019

Günümüzde artan kronik hastalıklar ve obezite ile mücadele etmede “sağlıklı beslenme ve hareketli hayat” olmak üzere 2 önemli adım bulunmaktadır. 

Sağlık bakanlığı bu amaçla her bireye günde 10 bin adım atmasını tavsiye etmektedir. Toplum olarak bu hedefin oldukça gerisinde kalmaktayız. Sağlıklı yaşam tarzının teşviki ve fiziksel aktivitenin desteklenmesi konusuna dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için Mustafakemalpaşa İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü koordinasyonunda 28 Ağustos 2019 tarihinde yaklaşık 100 vatandaşımızın katılımıyla ilçemiz Sağlık Müdürlüğü binasından başlayıp Adnan Menderes Meydanı’nda sonlanan “Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım“ temalı yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Adnan Menderes Meydanı’nda yürüyüşe katılan vatandaşlarımızı karşılamak üzere İlçe Sağlık Müdürlüğünce kurulan stantlarda “ sağlıklı beslenme, kanser ve kronik hastalıklarda beslenmenin etkisi ” konularında halkın sağlık okuryazarlığını artırmak amacıyla eğitim verildi. 

  • Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım 1.jpg
  • Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım 2.jpg
  • Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım 3.jpg
  • Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım 4.jpg
  • Sağlıklı Hayat İçin Her Güne 10 Bin Adım 5.jpg