Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
19 Kasım 2019

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülmektedir.

İlimizde sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında Müdürlüğümüze bağlı Kamu ve Özel Hastanelerden katılan sağlık personellerine 4-5-6 Eylül 2019 tarihlerinde ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ düzenlendi. 3 günlük teorik eğitimin sonunda Bursa Şehir Hastanesinde pratik eğitim gerçekleştirildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Yunuz ARSLAN ve Ç.E.K.Ü.S. Birim Sorumlumuz Dr. Gaye CANTEKİN AKPINAR’ın açılışını yaptığı eğitimin sonunda, 21 katılımcıya İl Sağlık Müdürümüz Dr.Özcan AKAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr.Esma KUZHAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Yunuz ARSLAN, Bursa Şehir Hastanesi Başhekimi Yard. Doç. Dr. Dursun TOPAL’ın teşrifleriyle düzenlenen tören ile katılım belgeleri verildi.

Bursa Şehir Hastanesi Konferans Salonunda yapılan eğitimde, ilimiz eğitimcilerinden Dr. Seda ALASAĞ, Hemşire Necla YILDIZ, Ebe Pınar DERDİYOK, Ebe Gül Özge ÖZDEMİR DAĞDEVİREN, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru TOPALAKÇI ve Diyetisyen Canan TANRIÖVER eğitimci olarak görev aldı.

  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 1.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 2.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 3.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 4.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 5.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 6.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 7.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 8.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 9.jpg