Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri
19 Kasım 2019

Dünya İntiharı Önleme Günü, Dünya Sağlık Örgütünün işbirliğiyle Uluslararası İntiharı Önleme Derneğinin bir girişimi olarak 2003 yılından bu yana düzenlenmekte olup intihar eğilimi olan kimselerin yardım almalarını kolaylaştırmak ve toplumda bu konudaki duyarlılığın arttırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda, Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler kapsamında; Yıldırım 1 No’lu Sağlıklı Hayat Merkezi’nde 18 Eylül 2019 Çarşamba günü intiharı önleme farkındalık eğitimi gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN ve Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ’nin yansıra İntiharı Önleme Koordinasyon Kurulu paydaşı kurumlardan hekim, sosyal çalışmacı, psikolog ve rehberlik ve psikolojik danışmanların da katılım sağladı. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN’ın açılış konuşmalarının ardından, Uludağ Üniversitesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Profesör Dr. Saygın ÖZTÜRK tarafından intiharı önleme farkındalık eğitimi interaktif olarak gerçekleştirildi.

Eğitime müteakiben çeşitli kurumlardan gelen katılımcılara sağlıklı hayat merkezi tanıtılarak, merkezlerimizde gerçekleştirilen faaliyetler ve çalışmalar hakkında yerinde bilgi verilmiştir. Daha sonra, açık alanda intiharı “intiharı önlemek için birlikte çalışmak” temasıyla İntiharı Önleme Kurulu paydaşı kurumlardan gelen katılımcılar ile birlikte gülümseyen yüz oluşturulmasının ardından program sonlandırıldı.

  • Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri 1.jpg
  • Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri 2.jpg
  • Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri 3.jpg
  • Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri 4.jpg
  • Eylül Ayı İntiharı Önleme Faaliyetleri 5.jpg