İlimizdeki Sürücü Kurslarında AİK Eğitimi
11 Şubat 2020

Dünyada ve ülkemizde ciddi bir sağlık sorunu olan gereksiz ve bilinçsiz ilaç kullanımı ve antibiyotik direnci ile ilgili Bakanlığımızın eylem planı çerçevesinde yürüttüğümüz tanıtım, eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimiz tüm hızıyla devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tahminlerine göre, ilaçların % 50′sinden fazlası uygun olmayan şekilde reçetelenmekte, temin edilmekte veya satılmaktadır. Tüm hastaların yarısı da ilaçlarını doğru şekilde kullanamamaktadır.

Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü olarak halkımıza bilinçli ve akılcı ilaç kullanımı konusunda yürütmekte olduğumuz eğitim çalışmaları kapsamında, ilimizde faaliyet gösteren sürücü kursları derneği yönetimi ile görüşme gerçekleştirilerek; tüm sürücü kurslarında zorunlu olarak verilen ilk yardım dersleri ile birlikte, Akılcı İlaç Kullanımının da anlatılması konusunda ortak bir karar alındı. Bu çerçevede ilk eğitim; Özel Çamlıca Sürücü Kursunda gerçekleştirildi. Akılcı İlaç Kullanımı ile Akılcı Antibiyotik Kullanımı konularının anlatıldığı ve AİK konulu el broşürlerinin de dağıtıldığı eğitim kursiyerler tarafından ilgiyle dinlendi.

“HEKİMİNİZ YAZMADIKÇA ANTİBİYOTİK KULLANMAYIN, TALEP ETMEYİN”

  • Sürücü Kurslarında AİK Eğitimi 1.jpeg
  • Sürücü Kurslarında AİK Eğitimi 2.jpeg
  • Sürücü Kurslarında AİK Eğitimi 3.jpeg
  • Sürücü Kurslarında AİK Eğitimi 4.jpeg