“Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda” Etkinliği
11 Şubat 2020

Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Erken teşhis edildiğinde %98 oranında tedavi edilebilir. Meme kanseri tarama programı gereği, 20-40 yaşları arasında her kadın ayda 1 kere kendi kendine meme muayenesi yapmalı, 2 yılda bir kez klinisyene muayene olmalıdır. 40 yaşından sonra ayda 1 kere kendi kendine meme muayenesi yapmalı, yılda bir kez klinisyene muayene olmalıdır. 40-69 yaşları arasında ise 2 yılda bir mamografi çektirmelidir.

Meme kanseri tarama programında kendi kendine meme muayenesinin önemine dikkat çekmek amacı ile İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezinde “Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda” etkinliği gerçekleştirildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanının eşi Sevinç AKTAŞ Hanımefendi, Osmangazi Kaymakamının eşi Şengül ORHAN Hanımefendi, İlimiz yöneticileri, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah KOCABIYIK ve Bursa İli Kadın Muhtarlarının katılımı ile gerçekleştirilen etkinlikte "Bursa İli Kanser Çalışmaları" konulu sunumun ardından
Bursa Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Opr. Dr. Emine BÜKÜM tarafından “Meme Kanseri” konulu eğitim verildi. “Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda” temalı pembe kurdele tablosunu boyanmasının ardından katılımcılara Sağlıklı Hayat Merkezi gezdirilerek merkezlerde sunulan hizmetler hakkında bilgiler verildi. 

  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 1.jpg
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 2.jpg
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 3.jpg
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 4.png
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 5.jpg
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 6.jpg
  • Hanımlar Sağlığınız Parmaklarınızın Ucunda 7.jpg