Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde Psikodiyet Çalışmaları Devam Ediyor
11 Şubat 2020

Obezite tüm dünyada her geçen gün daha da artan bir sağlık sorunu olarak bildirilmektedir. Yapılan çalışmalar Obezite ile Mücadelede en önemli adımın gerçekleşmeden önlenmesi olduğunu göstermekte, beslenme programları ile birlikte psikolojik desteğin de önlemede etkili olduğunu vurgulamaktadır.

Bu kapsamda Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde bir ilk gerçekleştirilmiş ve “Diyetimi Sürdürüyorum Buluşmaları” Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan BAŞ’ın koordinatörlüğünde  Klinik Psikolog Sibel GÜRSOY’un yürütücülüğünde Temmuz ayında başlamıştır. Her ay Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi Diyetisyeni Umur Doğay ÖNAL tarafından yönlendirilen danışanlardan oluşan yeni bir grup ile devam edecek buluşmaların Ekim ayı grubu tamamlanmıştır.

Katılımcılar son oturumda grup çalışmalarından çok memnun kaldıklarını, kilo verdiklerini, istek duydukları yiyecekleri yememe konusunda daha iyi kontrol sağladıklarını, kendilerine karşı daha hoşgörülü davrandıklarını, stres yaratan durumlarla baş etmede yeme dışında farklı çözüm yolları bulmaya başladıklarını, her ay tekrar toplanmak konusunda çok istekli olduklarını belirtmişlerdir.

Nilüfer Sağlıklı Hayat Merkezi’nde gerçekleştirilen “Diyetimi Sürdürüyorum Buluşmaları” Kasım ayı grubu ile devam edecektir.

  • Diyetimi Sürdürüyorum 1.jpg
  • Diyetimi Sürdürüyorum 2.jpg
  • Psikodiyet Buluşmaları 5.jpg