Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
11 Şubat 2020

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır. 

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında Özel Murat Yıldırım Sağlık Meslek Lisesi’nde öğrenim gören 91 öğrenciye 08 Kasım 2019 tarihinde ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim sonunda öğrencilerin sormuş oldukları sorular ve eğitimcilerimizin vermiş oldukları eğitim ve cevaplar ile öğrencilerin ‘Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi’ hakkında farkındalıklarının artırılması sağlandı.

Özel Murat Yıldırım Sağlık Meslek Lisesi sınıflarında yapılan eğitimde ilimiz eğitimcilerinden Ebe Pınar DERDİYOK, Ebe Özge ÖZDEMİR DAĞDEVİREN eğitimci olarak görev aldı.

  • Anne Sütünün Önemi Eğitimi 1.jpg
  • Anne Sütünün Önemi Eğitimi 2.jpg
  • Anne Sütünün Önemi Eğitimi 3.jpg
  • Anne Sütünün Önemi Eğitimi 4.jpg
  • Anne Sütünün Önemi Eğitimi 5.jpg