Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi
11 Şubat 2020

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında ilimizdeki Özel ve Devlet hastanelerinden katılan sağlık personellerine25-26-27 Aralık 2019 tarihinde ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ gerçekleştirildi. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim Sorumlusu Dr. Gaye CANTEKİN AKPINAR’ın açılışını yaptığı 2,5 günlük teorik eğitimin sonrasında katılımcılar Bursa Şehir Hastanesi’nde pratik eğitime katıldı. Teorik ve pratik eğitimin ardından düzenlenen tören ile 30 katılımcıya katılım belgeleri verildi.

Bursa Şehir Hastanesi konferans salonunda yapılan eğitimde ilimiz eğitimcilerinden Dr. Seda ALASAĞ, Ebe Pınar DERDİYOK, Ebe Gül Özge ÖZDEMİR DAĞDEVİREN, Hemşire Necla YILDIZ, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Dr. Muharrem BOSTANCI, Diyetisyen Canan TANRIÖVER eğitimci olarak görev aldı.

  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 1.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 2.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 3.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 4.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 5.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 6.jpg
  • Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 7.jpg