Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Eğitimi
11 Şubat 2020

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında Nilüfer Belediyesi çalışanlarından 46 kişiye 09 Ocak 2020 tarihinde ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim sonunda katılımcıların sormuş oldukları sorular yanıtlandı ve düzenlenen bu eğitimle çalışanların ‘Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi’ hakkında farkındalıklarının artırılması sağlandı.

Nilüfer Belediyesinde yapılan eğitimde ilimiz eğitimcilerinden Ebe Pınar DERDİYOK ve Hemşire Necla YILDIZ eğitimci olarak görev aldı.

  • Nilüfer Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 1.jpg
  • Nilüfer Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 2.jpg
  • Nilüfer Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 3.jpg
  • Nilüfer Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 4.jpg