Yıldırım Belediyesi Çalışanlarına Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Anlatıldı
11 Şubat 2020

Hatalı anne sütü uygulamalarının önlenmesi, emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesine yönelik olarak, Bakanlığımızca 1991 yılından beri UNICEF önerileriyle "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programı yürütülmektedir.

İlimizde de sürdürülmekte olan "Anne Sütü Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları" programında;  tüm doğan bebeklerin doğumdan sonra hemen emzirilmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi, 6. aydan sonra ek besinlere başlamasının yanı sıra emzirmenin 2 yıl ve üzerine kadar devam ettirilmesi ülke politikamızdır.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından yürütülen ‘Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı’ çalışmaları kapsamında Yıldırım Belediyesi çalışanlarından 61 kişiye ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi’ gerçekleştirildi. Eğitim sonunda katılımcıların sormuş oldukları sorular yanıtlandı ve düzenlenen bu eğitimle çalışanların “Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi” hakkında farkındalıklarının artırılması sağlandı.

Yıldırım Belediyesinde yapılan eğitimde, ilimiz eğitimcilerinden Dr. Seda ALASAĞ ve Hemşire Necla YILDIZ eğitimci olarak görev aldı.

  • Yıldırım Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 1.jpg
  • Yıldırım Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 2.jpg
  • Yıldırım Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 3.jpg
  • Yıldırım Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 4.jpg
  • Yıldırım Belediyesi Anne Sütü Eğitimi 5.jpg