Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği
11 Şubat 2020

Serviks kanseri dünyada kadınlarda en sık görülen 3. kanser türüdür. Erken tespit edilebilir ve önlenebilir kanserlerdendir. Ulusal kanser tarama standartları gereği 30-65 yaş grubundaki her kadın 5 yılda bir HPV ve Papsmear testi ile taranmaktadır. Toplumun bilgilendirilip bilinçlendirilmesi amacı ile 1-31 Ocak Serviks Kanseri Farkındalık Ayı olarak belirlenmiştir.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından Ocak Ayı Serviks Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında 13 Ocak 2020 tarihinde Tayyare Kültür Merkezinde “Sağlık Farkındalık Elçileri” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman ÇELİK,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanımız Dr. Esma KUZHAN; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Dr. Yunuz ARSLAN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Bekir ALDEMİR, İlçe Sağlık Müdürleri, Sağlık Çalışanları ve geleceğin sağlık personeli olan Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Sağlık Bölümü öğrencileri katıldı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN’ın yapmış olduğu açılış konuşmasının ardından ÇEKÜS Birim Sorumlusu Dr. Gaye CANTEKİN AKPINAR kanser taramaları konusunda bilgi verdi. Doç. Dr. Emin ÜSTÜNYURT’un “Serviks Kanseri” konusunda yapmış olduğu sunum ile devam eden program Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi Çoksesli Korosunun vermiş olduğu Farkındalık Konseri ile sona erdi.

  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 1.jpg
  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 2.jpg
  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 3.jpg
  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 4.jpg
  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 5.jpg
  • Sağlık Farkındalık Elçileri Etkinliği 6.jpg