32. Acil Obstetrik Bakım (AOB) Eğitimi
21 Şubat 2020

Anne ve yenidoğan ölümlerini önlemeye yönelik “Türkiye Üreme Sağlığı Programı” kapsamında yürütülen Acil Obstetrik Bakım (AOB) Programı çalışmaları, ilimizde de sürdürülmektedir.

Bu program çalışmaları kapsamında Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Yalova illerinin kamu ve özel hastanelerinin doğumhane, doğum servislerinde ve gebe okullarında görevli ebe/hemşirelerinin AOB Eğitimleri yapılmaktadır.

Müdürlüğümüz Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi tarafından 13-14 Şubat 2020’de AlmiraHotel’de otuz ikincisi düzenlenen eğitimimize Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Emin ÜSTÜNYURT, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Tayfur ÇİFT, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Canan YILMAZ Çekirge Devlet Hastanesi’nde görevli Enfeksiyon Uzmanı Dr. Nermin ÖZTÜRK, Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde görevli Enfeksiyon Uzmanı Dr. Yasemin COŞKUN, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Mitat BURSALI, 1 Nolu AÇSAP Merkezi’nde görevli Dr.Sena BEKAR, Dr. Nezahat YAMAN ve Hem. Berna KOÇ, eğitimci olarak görev aldılar. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Yunuz ARSLAN'ınaçılış konuşmasını yaptığı eğitim programı 2 gün sürdü.

56 ebe/hemşirenin katıldığı eğitim, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr.Yunuz ARSLAN'ınyaptığı kapanış konuşmasının ardından eğitim belgelerinin verildiği törenle tamamlandı.

  • 32-AOB Eğitimi 1.jpg
  • 32-AOB Eğitimi 2.jpg
  • 32-AOB Eğitimi 3.jpg
  • 32-AOB Eğitimi 4.jpg
  • 32-AOB Eğitimi 5.jpg
  • 32-AOB Eğitimi 6.jpg