Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Eğitimleri
25 Şubat 2020

Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı 1 Nolu Sağlıklı Hayat Merkezi Uzm. Dr. Ferhat EKİNCİ’nin koordinatörlüğünde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Şükraniye Ek Binası’nda kursiyer ve eğitimcilere menopoz döneminde karşılaşabileceği sorunlara yönelik kurum psikoloğu ve diyetisyeni tarafından eğitim düzenlendi.

Psikolog Tuğba BAŞPINAR ALPKAYA kronik hastalığı olan birey ve ailelerin baş etme becerilerini geliştirmek için psiko-sosyal destek hizmetinin önemini aktardı. Kronik hastalıkların ve psikolojik süreçlerin birbirlerini karşılıklı etkilediğini, bu sebeple kronik hastalığı olan bireylerde psikolojik rahatsızlıkların görülme olasılığının yüksek olduğunu belirten psikolog Tuğba BAŞPINAR ALPKAYA “Kronik Hastalıklarda Stresle Başa Çıkma Yolları” ve “Öfke Kontrolü” konularında eğitim verdi.

Diyetisyen Gökçe ÖZKAN menopoz dönemi yaş grubuna yönelik sağlıklı beslenmede besin çeşitliliği, öğün düzeni ve sıklığı, porsiyon ölçüleri, sıvı tüketiminin önemi ve bu dönemde değişen hormonlarla birlikte gelen kilo kazanımı ve kemik erimesi riski konularını kapsayan ‘’Sağlıklı Beslenme’’ eğitimi verdi.

18.02.2020 tarihinde 85 kişinin katılımıyla düzenlenen eğitimlerde katılımcıların konu ile ilgili soruları cevaplanarak önerileri ele alındı.

  • Yıldırım EHM Eğitimleri 1.jpg
  • Yıldırım EHM Eğitimleri 2.jpg
  • Yıldırım EHM Eğitimleri 3.jpg
  • Yıldırım EHM Eğitimleri 4.jpg