İnegöl İlçe Sağlık Müdürlüğü Velilere Yönelik Eğitim Verdi
03 Mart 2020

İnegöl İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından Dr. Ömer Faruk ER, Dyt. Şenay AYVA ve Ebe Esra AKAGÜNDÜZ tarafından İnegöl İlçe Sağlık Müdürü Dr. Enver ÜNAL koordinatörlüğünde Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite, Obezite ile Mücadele ve Hijyen konularında eğitim düzenlendi.

Obezite son yıllarda hızla artmakta ve bu hızlı artış en çok çocuklarımızı etkiler hale gelmektedir; yanlış beslenme alışkanlıkları ve hareketsiz hayat, bu artışın en önemli etmeni olarak karşımıza çıkmaktadır, çocuklarımızda bu artan salgını durdurma adına “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat” konusunda bilgilendirmeye ihtiyaç duyulmaktadır.

Özellikle kış aylarında, solunum yolu enfeksiyonlarında artış görülmektedir. Solunum yolu enfeksiyonları, öksürme veya hapşırma ile ortalığa saçılan küçük damlacıklar ile kişiden kişiye bulaşabilen hastalıklardır.  Okullarda, kış ayları da dahil, sınıflar ve diğer kapalı alanlar sık havalandırılmalıdır.  Enfeksiyonların yayılmasını engellemek için eller sık yıkanmalıdır. Eller; parmak araları, tırnak ucu ve avuç içlerini de ovalayarak yıkanmalıdır. Kirli eller ile göz, burun ve ağıza dokunmaktan kaçınılmalıdır.  Özellikle hapşırma ya da öksürme sonrasında ellerin su ve sabun ile yıkanması önemlidir.  

Sağlığın geliştirilmesi ve farkındalığın arttırılması amacıyla 24.02.2020 tarihi 14.00-16.00 saatleri arasında İnegöl Huzur İlkokulu’nda düzenlenen eğitime 17 öğretmen ve 120 veli katılmış olup eğitim sonunda dinleyicilere konu ile ilgili broşürlerin dağıtımı yapıldı. 

  • İnegöl İSM Veli Eğitimi 1.jpg
  • İnegöl İSM Veli Eğitimi 2.jpg
  • İnegöl İSM Veli Eğitimi 3.jpg
  • İnegöl İSM Veli Eğitimi 4.jpg