Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
22 Eylül 2022

Dünya İntiharı Önleme Günü, Dünya Sağlık Örgütünün işbirliğiyle Uluslararası İntiharı Önleme Derneğinin bir girişimi olarak; 2003 yılından bu yana düzenlenmekte olup, intihar eğilimi olan kimselerin yardım almalarını kolaylaştırmak ve toplumda bu konudaki duyarlılığın artırılması hedeflenmektedir

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü resmi yazısıyla ilimizde İntiharı Önleme Çalışmaları başlamıştır. Bursa İntiharı Önleme İl Eylem Planı (2022-2024) basımı yapılarak ilgili kurumlara dağıtımı yapılmıştır.

Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birimi sekretaryasında Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 16.09.2022 tarihinde Halk Sağlığı Başkanlığı toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mustafa ÇETİN başkanlığında yapılan toplantıya, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bursa Cumhuriyet Savcılığı, Bursa E Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Bursa H Tipi Ceza İnfaz Kurumu, Adli Tıp Kurumu, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, İl Müftülüğü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden temsilciler katıldı.

Toplantıda, önceki kurul toplantısında alınan kararlar ile kurul temsilcileri tarafından gündeme ilişkin görüş ve öneriler aktarıldı.


  • Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 1.jpg
  • Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 2.jpg
  • Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 3.jpg
  • Bursa İntiharı Önleme İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı 4.jpg