Çocuklarla Birlikte Mavi Halka Yaptık
13 Kasım 2019

Mavi Halka, diyabet için birleşmeyi ve bir araya gelmeyi temsil etmesi için Uluslararası Diyabet Federasyonu tarafından oluşturulmuştur. Çoğu kültürde halka; yaşamı ve sağlığı temsil eder. Mavi renk ise tüm insanları altında birleştiren gökyüzünü çağrıştırır. Mavi Halka diyabetin evrenselliğini ve küresel diyabet birlikteliğini sembolize eder.

14 Kasım Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamında Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Programlar Birimi personelinin katılımı ile, 16.11.2017 tarihinde Kükürtlü Tic.ve San. Odası İlkokulu öğrencileri ile eğitim, egzersiz ve mavi halka etkinliği yapıldı.

Dyt. Canan TANRIÖVER tarafından ikinci sınıf öğrencilerine “Diyabet ve Sağlıklı Beslenme” konulu eğitim semineri verildi. Eğitim sonrasında öğrenciler bahçede beden eğitimi öğretmeni Vedat Şeref eşliğinde egzersiz yaptılar, sonrasında el ele tutuşarak diyabetin sembolü olan mavi halka şeklini oluşturdular. Etkinlik sonunda çocuklara atkı-bere ve boyama kitabı hediye edildi.

  • Dyt. Canan Tanrıöver tarafından Kükürtlü Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu ikinci sınıf öğrencilerine diyabet ve sağlıklı beslenme konulu eğitim semineri veriliyor.
  • Öğrenciler okul bahçesinde el ele tutuşarak diyabetin sembolü olan mavi halka şekli yapıyor.
  • Çocuklara sağlıklı yaşam aracından atkı-bere ve boyama kitabı hediyeleri dağıtılıyor.
  • Çocuklara sağlıklı yaşam aracından atkı-bere ve boyama kitabı hediyeleri dağıtılıyor.