Mahallene, Okuluna Sahip Çık Paneli Düzenlendi
13 Kasım 2019

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ve İHH İnsani Yardım Vakfı, dünyada ve Türkiye’de artış gösteren madde bağımlılığına dikkat çekmek, vatandaşlarda konu hakkında farkındalık oluşturabilmek amacıyla "Mahallene ve Okuluna Sahip Çık, Uyuşturucuya Hayır!" paneli düzenledi. Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleşen panele; Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan, İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Erkut Öneş, Bursa Yeşilay Başkanı Dr. Serhat Yamalı’nın yanı sıra muhtarlar, okul yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan, bu tür etkinliklerle madde bağımlılığı konusunda sivil toplum örgütleri ve devletin yapabileceği şeyleri ortaya koymayı ve bu konudaki farkındalığı arttırmayı amaçladıklarını vurguladı. 

İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay ise, Anadolu'nun bir çok kentinde uyuşturucu bağımlılığına karşı mücadeleyi anlattıklarını belirterek, bu kapsamda her vatandaşın da kendi mahallesine ve kendi okuluna sahip çıkması gerekliliğine dikkat çekti.

  • Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ve İHH Genel Başkan Yardımcısı
  • Panel Dr. Murat Derin moderatörlüğünde gerçekleşti
  • Panelde İl Sağlık Müdürümüz Dr. Özcan Akan ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay tarafından uyuşturucu ile mücadele konusunda sunumlar ya
  • Büyükşehir Belediye Başkanı Şükrü Köse madde bağımlılığı ile mücadelede vatandaşa düşen görevleri aktardı_
  • Panele çok sayıda mahalle muhtarı, okul yöneticisi ve vatandaş katılım gösterdi.
  • Panele çok sayıda mahalle muhtarı, okul yöneticisi ve vatandaş katılım gösterdi.
  • Panele çok sayıda mahalle muhtarı, okul yöneticisi ve vatandaş katılım gösterdi.