Aile Sağlığı Elemanlarına "Kalp Sağlığı" Eğitimi
13 Kasım 2019

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birimi tarafından aile sağlığı elemanlarına yönelik hizmet içi eğitim programı kapsamında ikinci eğitim, 23 Şubat 2018'de Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Şube çalışanlarının organize ettiği eğitime, 125 aile sağlığı elemanı katıldı.Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Fahriye AĞCA VATANSEVER tarafından; ''Kalp Damar Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı'' ile ''Kalp Hastalıkları'', “Hipertansiyon” konularında katılımcılara bilgiler aktarılarak soruları cevaplandırıldı.

Eğitim sonunda katılımcı olan aile sağlığı elemanlarına katılım belgeleri takdim edildi.

  • Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Fahriye AĞCA VATANSEVER tarafından; ''Kalp Damar Hastalıklarını Önleme ve Kontrol Programı'' ile '' Kalp Hastalıkları'', “Hipertansiyon”  konularında katılımcılara bilgiler aktarılarak soruları cevaplandırıldı.
  • 2. eğitim, 23 Şubat 2018' de Bursa İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Şube çalışanlarının organize ettiği eğitime, 125 aile sağlığı elamanı katıldı.