“Aile Hekimlerine Kas ve İskelet Sistemi Hastalıkları ile İnmenin Erken Tanısı Eğitimleri” Devam Ediyor
13 Kasım 2019

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birimi tarafından aile hekimlerine yönelik hizmet içi eğitim programları kapsamında planlanan eğitim 16 Şubat 2018 tarihinde Bursa İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitimde Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birim Sorumlusu Dr. İlknur Gülsün DERİN ve birim çalışanları da yer aldı.         

Hemşire Sedef ALTUNSOY’un birim tarafından yürütülen programlar ve eğitimlerin amacını içeren sunumunun ardından, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji uzmanı Dr. Koray AYAR tarafından  “Kas ve İskelet sistemi hastalıklarının (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Ailevi Akdeniz Ateşi ve Bel ağrıları) tanı, tedavi ve takibi” konularında, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Uzmanı Başasistanı Doç. Dr. Demet YILDIZ tarafından da  “İnmenin Erken Tanısı” konularında katılımcılara bilgiler aktarıldı. Böylece 17 Şubat 2017 tarihinden bu yana devam eden eğitim programları boyunca toplamda 423 Aile Hekimine hizmet içi eğitim verilmiş oldu. Eğitim sonunda katılımcı olan 114 aile hekimine katılım belgeleri takdim edildi. 

  • Dr. Koray AYAR tarafından  “Kas ve İskelet sistemi hastalıklarının (Romatoid Artrit, Ankilozan Spondilit, Ailevi Akdeniz Ateşi ve Bel ağrıları) tanı, tedavi ve takibi” konularını anlattı
  • Doç. Dr. Demet YILDIZ tarafından da  “İnmenin Erken Tanısı” konusunu anlattı
  • Düzenlenen eğitimde Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birim Sorumlusu Dr. İlknur Gülsün DERİN ve birim çalışanları da yer aldı.
  • Eğitim sonunda katılımcı olan 114 aile hekimine katılım belgeleri takdim edildi.