overlay

KETEM İstasyonu

Kanser günümüzün önemli bir halk sağlığı problemi niteliğindedir. Tüm kanserlerin üçte biri önlenebilir, üçte biri ise erken teşhis edilebilir. Ayrıca sağlıklı yaşam davranışları ile kansere karşı korunabilir, tarama programlarına katılarak erken teşhisle yaşam süresi uzatılabilir. Kanser ile mücadelede toplumsal bilinç ve farkındalığı artırmak amacı ile kanser farkındalık gün ve ayları düzenlenmiştir. Bu doğrultuda “Mart Ayı Kalın Bağırsak Kanseri Farkındalık Ayı” olarak belirlenmiştir.

Kalın Bağırsak Kanseri ülkemizde kadın ve erkekte en sık görülen 3. kanser çeşididir. Erken teşhis edilebilir ve önlenebilir bir kanserdir. Ulusal Kanser Tarama Programı gereği Kalın Bağırsak Kanseri Taraması 50-70 yaş grubu arası kadın-erkek tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak Aile Hekimliği Birimlerinde ve KETEM’lerde (Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezlerinde) yapılmaktadır. Bu amaç doğrultusunda; kanser taramalarını ve KETEM merkezlerini vatandaşa duyurabilmek, kanser konusunda farkındalığı arttırabilmek amacı ile ilimizde en yaygın kullanılan toplu taşıma araçlarından biri olan Bursaray istasyonlarında bulunan raketlere afişler yerleştirildi. Bursaray istasyonlarından Paşaçiftliği İstasyonu bir hafta süresince KETEM İstasyonu olarak isimlendirildi. Bir hafta boyunca vagon içindeki anonslar Paşaçiftliği KETEM İstasyonu olarak yapıldı. İstasyonların turnikelerinde tanıtıcı broşür dağıtıldı.

Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Yunuz ARSLAN, Dr. Yasemin BAŞ ve BURULAŞ Raylı Sistemler İşletme Müdürü Serdar ÇAVUŞ KETEM istasyonunu ziyaret etti. Desteklerinden dolayı BURULAŞ’a teşekkür belgesi verildi.

  • KETEM İstasyonu
  • Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Esma KUZHAN, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Dr. Yunuz ARSLAN, Dr. Yasemin BAŞ ve BURULAŞ Raylı Sistemler İşletme Müdürü Serdar ÇAVUŞ KETEM istasyonunu ziyaret etti.
  • Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN BURULAŞ Raylı Sistemler İşletme Müdürü Serdar ÇAVUŞ’a teşekkür belgesi verirken.
  • KETEM İstasyonu