“Sağlıklı Kadın ve Sağlıklı Gebelik”
13 Kasım 2019

Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı kapsamında yayımlanan 2014/28 tarih ve sayılı genelge ile sağlık hizmetleri açısından risk altında bulunan ve öncelik tanınması gereken anne ve bebeklerin özellikli hizmet almaları gerektiği belirtilmiştir.

Anne adaylarının gebelik döneminde gerekli bilgiyle donatılması bir “annelik hakkı” olarak değerlendirilmelidir. Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından ilimizde yürütülmekte olan Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 2 No’lu AÇSAP Merkezi (Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi) tarafından Yıldırım Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfında ‘SAĞLIKLI KADIN VE SAĞLIKLI GEBELİK’ teması ile gebelere yönelik bilgilendirme eğitimi yapıldı. Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı kapsamında gebe bilgilendirme sınıflarında eğitimlerimiz sürdürülmektedir.

  • kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde 2 No’lu AÇSAP Merkezi (Üreme Sağlığı Eğitim Merkezi) tarafından eğitim verildi
  • Gebe Bilgilendirme Sınıfı Programı kapsamında gebe bilgilendirme sınıflarında eğitimlerimiz sürdürülmektedir.
  • Yıldırım Sağlıklı Hayat Merkezi Gebe Bilgilendirme Sınıfında ‘SAĞLIKLI KADIN VE SAĞLIKLI GEBELİK’ teması ile gebelere yönelik bilgilendirme eğitimi yapıldı.