overlay

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN'ın 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

İnsan sağlığının korunması, sağlık hizmetlerinin aksamadan vatandaşlara sunulması çok kutsal bir vazifedir. Bu vazifeyi her koşulda büyük bir fedakârlık ve sevgiyle yapan hekim ve sağlık çalışanlarının ortaya koyduğu çabanın değeri de ölçüsüzdür.

Milletimizin bağımsızlık mücadelesindeki ilk kıvılcımının tarihi olan 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek, milli mücadelemizin öncülüğünü yapan Tıbbiyeliler, istiklal savaşımızda önemli bir rol oynamıştır. Sağlık çalışanları,  geçmişte Çanakkale ve kurtuluş savaşında nasıl büyük kahramanlıklar gösterdiyse; bugün de devletimiz tarafından teröre karşı yürütülen operasyonlarda da aynı azim ve kararlılığı göstererek, kahraman ordumuza şifa dağıtmakta ve ay yıldızlı bayrağımızın dalgalandığı her noktada korkusuzca görevini sürdürebileceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermektedir. 

Karşılaşılan türlü güçlüklere rağmen, bu kutsal mesleğin icrasında vatandaşların sağlık sorunlarının çözümüne yönelik gösterilen insanüstü bu gayret bizim için iftihar sebebidir. Bir insanı kurtarmayı tüm insanlığı kurtarmak olarak gören, vatandaşlara hak ettikleri sağlık hizmetlerini en etkin şekilde sunmayı vazife bilen tüm sağlık çalışanları, vefayı hak etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

                                                                                                                                                                                                                      DR. ÖZCAN AKAN

                                                                                                                                                                                                              BURSA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ