Uyuşturucuyla Mücadele, Merkezdeki Çalışmaların Yerele Yaygınlaştırılması Ve İller Arası Bilgi Paylaşımı Toplantısı, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurul Başkanı Başbakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Recep AKDAĞ Katılımıyla Gerçekleştirildi.
13 Kasım 2019

              20-21-22 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul da gerçekleştirilen ve ilgili Bakanlıkların Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu üyesi üst düzey bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantıda İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Gaziantep, Adana illerinin il sunumları yapıldı.

           Başbakan Yardımcısı AKDAĞ, her türlü bağımlılıkla ilgili ulusal strateji belgesini hazırladıklarını belirterek, şunları söyledi:  “Biz şimdi sırasıyla uyuşturucu bağımlılığından başlayarak, sigara, alkol, kumar ve teknoloji bağımlılığı konularında ulusal strateji belgeleri ve eylem planları hazırlıyoruz. Bunun için çok yoğun çalışmalar yapıyoruz, dünya örneklerini inceliyoruz. Literatürden farklı bilgileri toparlıyoruz ve politika laboratuarları yapıyoruz. Konunun paydaşlarıyla, konu başlıklarını ortaya koyarak yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Bu strateji belgelerini ‘2018-23 belgeleri’ olarak hazırlıyoruz” ifadeleri ile bugün 6 ille toplantı yapmalarının sebebini, bu illerde yapılacak işleri tartışıp, rehber hazırlamak olduğunu belirterek, Bu rehber doğrultusunda 5 yıllık hedefler hazırlanacaktır. İl Uyuşturucuyla Mücadele Yüksek Kurullarının hazırlayacağı bu hedefleri takip edeceğiz. Uyuşturucuyla kıyasıya mücadele etmeye hazırız, çünkü uyuşturucu çocuklarımızı, gençlerimizi ve geleceğimizi tehdit ediyor. Daha önce de ifade etmiştim, Türkiye bir salgının arifesindedir, uyuşturucu salgınının. Avrupalı birçok ülke, ABD, dünyanın birçok ülkesi bu salgının tam orta yerindedir. Biz bu salgının arifesindeyiz. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç yıl, 2019-2020 yıllarında göstereceğimiz performans ülkemizin geleceğini çok önemli ölçüde etkileyecektir.” ifadelerini kullandı.

               İlimizi temsilen toplantıya sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Ergün GÜNGÖR,  Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ katılım sağladı. Bursa İli’nde yürütülen bağımlılıkla mücadele çalışmaları hakkında Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından Bursa bağımlılıkla mücadele il sunumunu gerçekleştirildi. En büyük İllerin uyuşturucu ile mücadele çalışmaları görüşülerek, merkezdeki çalışmaların yerele yaygınlaştırılması ve iller arası bilgi paylaşımı hususları görüşüldü.

  • Uyuşturucuyla Mücadele, Merkezdeki Çalışmaların Yerele Yaygınlaştırılması Ve İller Arası Bilgi Paylaşımı Toplantısı, Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurul Başkanı Başbakan Yardımcısı Sn. Prof. Dr. Recep AKDAĞ Katılımıyla Gerçekleştirildi.
  • En büyük İllerin uyuşturucu ile mücadele çalışmaları görüşülerek, merkezdeki çalışmaların yerele yaygınlaştırılması ve iller arası bilgi paylaşımı hususları görüşüldü.
  • Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN tarafından Bursa bağımlılıkla mücadele il sunumunu gerçekleştirildi.
  • İlimizi temsilen toplantıya sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Ergün GÜNGÖR,  Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ katılım sağladı.
  • İlimizi temsilen toplantıya sağlıktan sorumlu Vali Yardımcısı Sayın Ergün GÜNGÖR,  Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan AKAN,  Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fikret MUTİ katılım sağladı.