AİK İlçe Temsilcileri İle Bir Araya Geldik
13 Kasım 2019

Bakanlığımızın yürüttüğü “Akılcı İlaç Kullanımı” programı çerçevesinde halkımıza ve sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz eğitim-tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarımızda bizlere görev yaptıkları ilçelerdeki faaliyetleri ile katkı sağlayan, daha çok vatandaşımıza ulaşma imkânımızı arttıran AİK İlçe Temsilcilerimizle bir araya geldik.

Belirli zaman aralıklarıyla gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların sonuncusunu 17 Nisanda gerçekleştirdik. Toplantıda ilk olarak AİK-İK Temsilcimiz Ecz. Ahmet Remzi BÜLTE Farmakovijilans hakkında bilgi verdi. İlçelerimizin son 4 yılda yaptıklarını içeren sunumlarını Osmangazi İlçe Sağlık Müdürlüğü adına Hülya ÖZDEMİR, Gürsu İlçe Sağlık Müdürlüğü adına Osman DEMİR, diğer ilçelerimizin faaliyetlerini ise AİK-İK Temsilcimiz Hem. Berna ERDOĞAN DURAN gerçekleştirdi. İlçe sunumlarının ardından Bursa AİK-İK ekibinin faaliyetlerini içeren sunumu ise yine AİK-İK ekibimizden Ecz. Yasemin GÜNEY yaptı.

Bursa AİK İl Koordinatörümüz Dr. Nuray ÇIKRIKLAR; Bakanlığımızdan gelen antibiyotik kullanımı ile ilgili istatistiki bilgileri temsilcilerimizle paylaşırken yeni yol haritamızın çizimi için temsilcilerimizin görüşlerini dinledi. Toplantı sonunda ilimizde akılcı ilaç kullanımı çalışmalarında özveriyle çalışan ilçe temsilcilerimize teşekkür belgesi takdim edildi.

“ANTİBİYOTİKTE DEĞİL, SAĞLIĞINIZDA ISRARCI OLUN”

  • BURSA AİK-İK Ekibi AİK İlçe Temsilcileri İle Birlikte
  • AİK-İK Temsilcisi Ecz. Ahmet Remzi BÜLTE “FARMAKOVİJİLANS” sunumunu gerçekleştiriyor.
  • AİK Osmangazi İlçe Temsilcisi Hülya ÖZDEMİR 2014-2018 yılları arasında gerçekleştirdikleri ilçe faaliyetlerini anlatıyor
  • AİK Gürsu İlçe Temsilcisi Osman DEMİR 2014-2018 yılları arasında gerçekleştirdikleri ilçe faaliyetlerini anlatıyor
  • Bursa AİK-İK Temsilcisi Hem. Berna ERDOĞAN DURAN İlçelerimizde 2014-2018 yılları arasında gerçekleştirilen faaliyetleri anlatıyor
  • Bursa AİK-İK Temsilcimiz Ecz. Yasemin GÜNEY Koordinatörlüğümüzün faaliyetlerini anlatıyor
  • AİK İl Koordinatörümüz Dr. Nuray ÇIKRIKLAR İlçe Temsilcilerimize Teşekkür Belgelerini takdim ediyor