Lise Öğrencilerine “Sağlıklı Yaşam Ve Zararlı Alışkanlıklarda Korunma” Konularında Eğitim Yapıldı
13 Kasım 2019

Sağlığı olumsuz yönde etkileyen ve zararlı olduğu bilindiği halde kolay vazgeçilemeyen zararlı alışkanlıklar, sağlığımızı bozan hususların başında gelmektedirler. Bu alışkanlıkların özellikle ergen grubunda edinilmesi nedeniyle ergenlerin sağlıklı yaşama, zararlı alışkanlıkların nedenleri ve korunma yöntemleri konusunda bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi; bu mücadelenin önemli ayaklarından biridir.

Bu kapsamda, eğitim talebinde bulunan Bursa Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde 10-11 Nisan 2018 tarihlerinde 9. ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen seminerde, eğitimci olarak Müdürlüğümüz
Ruh Sağlığı, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi’nde görevli Psikolog Meltem ŞİMŞEK katıldı. Öğrencilere; sağlıklı yaşama, sağlığı bozan zararlı alışkanlıklar, zararlı alışkanlıkların ortaya çıkma nedenleri ve korunma yöntemleri hakkında eğitim yapıldı ve yapılan 2 günlük eğitime 440 öğrenci katılım sağladı.

  • Bursa Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde 10-11 Nisan 2018 tarihlerinde 9. ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim düzenlendi.
  • Psikolog Meltem ŞİMŞEK'in verdiği eğitimde, sağlıklı yaşama, sağlığı bozan zararlı alışkanlıklar, zararlı alışkanlıkların ortaya çıkma nedenleri anlatıldı.