Halk Astım Okulu
19 Kasım 2019

Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (Astım-KOAH) Önleme ve KontrolProgramı (2009-2018) Eylem Planıçerçevesinde 13. İl GARD Kurulu Müdürlüğümüzbaşkanlığında 11.04.2018 tarihinde toplandı.

Kurulda alınan kararlar gereği 2 Mayıs 2018 dünya Astım Günü nedeniyle 4 Mayıs 2018 tarihinde saat 17:00-19:00 arasında Osmangazi Belediyesi Ördekli Kültür Merkezi’nde hasta ve hasta yakınlarına yönelik  ‘’HALK ASTIM OKULU’’ adlı eğitim toplantısı düzenlenecektir.

Uludağ Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet KARADAĞ Oturum Başkanı,  Uludağ Üniversitesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı öğretimüyesi Doç. Dr. Dane EDİGER ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Meliha KASAPOĞLU AKSOY’un konuşmacı olarak katılacağı, Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Birimi tarafından düzenlenecek olan ‘’HALK ASTIM OKULU’’ adlı eğitim toplantısına katılımlarınızı bekleriz.

Dünya Astım Günü Afiş