Yıldırım Sağlıklı Hayat Merkezi Eğitim Etkinlikleri
13 Kasım 2019

Kanser günümüzün önemli bir halk sağlığı sorunu olup gündemdeki yerini korumaktadır. Sebebi bilinen ölümler sıralamasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sıradaki kanser, öldürücülüğü yanında bıraktığı sakatlıklar ve tedavisindeki yüksek maliyetler nedeniyle iş gücünde ve ülke ekonomisinde çok ağır kayıplara neden olmaktadır. Kanser konusunda toplumda farkındalık sağlanması, toplum bilincinin geliştirilmesi ve kanser taramaları, kanserle mücadelede en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. 

Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Uzm. Dr. Ferhat EKİNCİ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Yunus ARSLAN koordinatörlüğünde Dr. Tuğçe GÜNŞEN ve Ebe Hayat ATALAY tarafından Bursa Yusufelililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine ‘Ülkemizde Kanser Kontrol Programları’ konu başlıklı sunum yapılarak katılımcılara kanser taramaları ve erken teşhisin önemi vurgulandı. Eğitimcilere dernek başkanı Abdurrahman Arslan tarafından çiçek takdim edildi.

  • Bursa Yusufelililer Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyelerine ‘Ülkemizde Kanser Kontrol Programları’ konu başlıklı sunum yapılarak katılımcılara kanser taramaları ve erken teşhisin önemi vurgulandı.
  • Eğitimcilere dernek başkanı Abdurrahman Arslan tarafından çiçek takdim edildi.