Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü Okul Sağlığı Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı
13 Kasım 2019

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından ilçe bünyesinde gerçekleştirilen Okul Sağlığı Çalışmaları hakkında bilgilendirme ve farkındalık toplantısı gerçekleştirildi.

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğümüzün görev alanlarından birisi olan ‘Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında; 26 Nisan 2018 tarihinde Nilüfer 15 Temmuz İlkokulu Toplantı Salonunda Nilüfer İlçesi Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Üyeleri ve Okul Rehber Öğretmenlerine Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen gerek eğitim ve gerekse tarama faaliyetleri konusunda bilgi vermek ve farkındalık kazandırmak amacıyla toplantı düzenlendi.

Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan BAŞ’ın sunumuyla gerçekleşen toplantıya Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğünde proje kapsamında görev alan doktor ve sağlık personelleri de katıldı.Ayrıca Nilüfer Ağız Diş Sağlığı Merkezinde görevli Pedodonti Uzmanı Dr. Dt. Gökçe ŞAHİNde çocuklarda "Ağız Diş Sağlığı Taramaları" ve "Florürlü Vernik Uygulamasının Önemi" hakkında bilgi verdi.

Toplantıda; Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen "Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programı" kapsamında; Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından planlanan ve gerçekleştirilen hedef öğrenci gruplarına yönelik okul taramalarının (Ağız Diş Taraması, Flor Vernik Uygulaması, İşitme Taraması vb), “Fırça Macun Dağıtımı” işlemlerinin, özel gün ve haftalarda hedef öğrenci gruplarına ve gerekirse velilere yönelik etkinliklerin (eğitim, stant açılması, afiş ve broşür dağıtımı vb.) ve okul eğitimlerinin planlanması konularında iş ve işleyişi değerlendirmek  ve okul yönetimi ile işbirliği içinde gerçekleştirilmesini sağlayabilmek hedeflendi.

  • Nilüfer İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan BAŞ
  • Toplantıya Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Selahattin ERDOĞMUŞ ve Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğünde proje kapsamında görev alan doktor ve sağlık personelleri de katıldı
  • Nilüfer Ağız Diş Sağlığı Merkezinde görevli Pedodonti Uzmanı Dr. Dt. Gökçe ŞAHİN çocuklarda Ağız Diş Sağlığı Taramaları ve Florürlü Vernik Uygulamasının önemi hakkında bilgi verdi.