10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü
13 Kasım 2019

10 Mayıs Dünya Sağlık Örgütü tarafından bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesinde fiziksel aktivitenin yararları konusunda toplum bilincini oluşturmak, iyi uygulamalara dikkat çekmek ve fiziksel aktivitenin yararlarını savunmak, yaşamın her alanında ve her yerde (okul, ev, işyeri) toplum genelinde fiziksel aktiviteye katılımı arttırmak, sağlıklı davranışları ve yaşam tarzlarını teşvik etmek için “Sağlık için Hareket Et Günü” olarak belirlenmiştir.

Bu kapsamda 10 Mayıs 2018 tarihinde Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte fiziksel aktivite etkinliği düzenlendi. Bursa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Yasemin BAŞ, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Kronik Durumlar, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi Sorumlusu Dr. İlknur Gülsün DERİN ve birim personeli, Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte okul bahçesinde egzersiz hareketleri yapıldı ve etkinlik sonunda elma ve su dağıtıldı.

  • Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte fiziksel aktivite etkinliği düzenlendi.
  • Faik Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile birlikte fiziksel aktivite etkinliği düzenlendi.
  • öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte okul bahçesinde egzersiz hareketleri yapıldı ve etkinlik sonunda elma ve su dağıtıldı.
  • Etkinliğe, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Yasemin BAŞ, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Kronik Durumlar, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi Sorumlusu Dr. İlknur Gülsün DERİN ve birim personeli de katıldı.