İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri
13 Kasım 2019

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında yayımlanan Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince;

İş Sağlığı ve Güvenliği konularında çalışma mevzuatı, yasal hak ve sorumluluklar, mesleki riskler hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, ilkyardım, yangın ve tahliye, İSG konularında teknik bilgiler,  ekranlı araçlarla çalışma ve ergonomi konularında çalışanlarımızın bilinçlenmesi ve bu alandaki riskleri minimuma indirerek daha güvenli ortamlarda çalışmalarını sağlamak amacı ile 03-04-07-09-11 Mayıs 2018 tarihlerinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı birimlerde görevli 137 personelimize yenileme eğitimi verildi.

Eğitim çalışmaları Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Fikret MUTİ ve Birim Sorumlusu Tansu KAHRAMAN’ın açılış konuşmaları ve Halk Sağlığı Uzmanları Dr. Nilgün DÜNDAR, Uzm. Dr. İlknur VATAN, Uzm. Dr. Ahmet TİMUR, Dr. Serdar BAYRAKTAR, Dr. Asuman PAKER, Sivil Savunma Amiri Nuray ÇAVUŞ, İSG Uzmanları Deniz İlknur ARDALI, Adnan GÖKÇE ve Sağlık Memuru Hakan TOSUN’un katkıları ile düzenlendi.

Çalışan Sağlığı Birimimiz “ İş’te Sağlık” sloganı ile çalışmalarına devam etmektedir.

  • Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcımız Fikret MUTİ’nin  açılış konuşmaları.
  • Çalışan Sağlığı Birim Sorumlusu Tansu KAHRAMAN’ ın konuşmaları,
  • Sağlık Memuru Hakan TOSUN ile ofis egzersizleri  yapıyoruz
  • Dr. Serdar BAYRAKTAR tarafından  Meslek Hastalıkları ve Korunma konusunda  bilgi verildi.
  • Dr. Asuman PAKER tarafından İlkyardım konusunda eğitim verildi.