Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Verildi
13 Kasım 2019

           1991 yılından bugüne, Sağlık Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde temel amacı emzirmenin korunması, özendirilmesi ve desteklenmesi olan “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” sürdürülmektedir. Bu programın temel amacı “Bebeklerin doğumdan hemen sonra emzirmeye başlatılması, ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesi ve 6. aydan sonra uygun besinlerle beraber emzirmenin 2 yaş ve ötesi devam ettirilmesi” ve bu şekilde tüm bebeklerin yaşama sağlıklı başlamasıdır. 

İlimizde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından yürütülen “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” çalışmaları kapsamında eğitimcilerimiz Hemşire Necla YILDIZ ve Hemşire Edibe AŞIK 8 Mayıs 2018 tarihinde Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine bebeğin sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için anne sütünün önemi ve emzirmenin korunması, özendirilmesi hakkında eğitim verdi. Eğitim sonunda öğrenciler sorular sordu ve eğitimcilerimizin verdikleri eğitim ve cevaplar ile öğrencilerin “Anne Sütü ve Emzirme”nin önemi hakkında farkındalıklarının artırılması sağlandı.

  • Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine anne sütünün ve emzirmenin korunması; özendirilmesi ve desteklenmesi hakkında eğitimler verildi
  • Hemşire Necla YILDIZ anne sütünün önemi hakkında bilgi verdi.
  • Öğrenciler konu ile ilgili sorular sordular.
  • Öğrenciler bebeklere ilk 6 ay sadece anne sütü verilmesini desteklediler
  • Hemşire Necla YILDIZ ve Hemşire Edibe AŞIK'ın başarılı sunumlarıdan dolayı Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu tarafınca Teşekkür Belgesi takdim edildi.
  • Verimli geçen eğitimin sonunda  öğrencilerle toplu fotoğraf çekildi.